Petek Temizleme Konya


Petek Temizleme Konya

Konya İlaçlı Makineli Petek Temizliği

Kombiniz çalıştığı halde petekleriniz yeterince ısınmıyorsa petek temizliğine ihtiyacınız var demektir. Zamanla yabancı maddeler ve kireç birikerek peteklerin su kanallarını tıkar su dolaşımı bozulan petekler yeterince ısınmadığından evinizde, iş yerinizde ısı kaybı ve yüksek faturadan kurtulamazsınız. Sizde kombi petek temizliğinde profesyonel yardım almak istiyorsanız hemen Konya petek temizleme servisimize ulaşın uzman ekibimiz ve modern cihazlarımızla en kısa sürede size ulaşıp ısınma probleminizi en doğru şekilde çözelim.

✔ Konya Petek Temizleme:

✔ Detaylı Temizlik

✔ Konya Petek temizliği:

✔ Garantili Hizmet

✔ Servis Çağır:

✔  0 531 503 59 58


Peteklerin Altı Isınmıyor Sebebi?

Kış mevsiminde peteğin altı ısınmıyor şikâyeti ile çok sık karşılaşırız. Soğuk havada kombiyi çalıştırma ihtiyacı hissettiğimiz için, peteklerin üstü sıcak altı soğuk olduğunu bu zamanlarda fark ederiz petek ısınmıyor veya peteğin altı ısınmıyorsa bu bir sorun olduğu anlamına gelir. Kalorifer petekleri, kombinin devir daim yaptığı sıcak suyun odaları ısıtmasını sağlarlar. Sistem içerisinde bulunan su paslandığı zaman petek kanallarının tıkanmasına sebep olur bu durumsa peteklerde altının ısınmama sorununu meydana getirir. Peteklerinizin altı ısınmıyorsa makineli petek temizliği yapılması gerekmektedir.


Peteklerin Temizliği Nasıl Yapılır

Peteklerin temizlenmesi, çoğu kişinin sandığı gibi petekler sökülerek yapılan bir işlem değildir. Ayrıca hiçbir tadilat veya dağınıklıkta söz konusu değildir. Gelen ekipler sadece banyonuzu kullanırlar. Petek temizleme makinesi, banyonuzda havlupana bağlanır. Kombiye giriş vanaları kapatılır. Bütün peteklerin giriş vanaları kapatılır. Sadece temizliği yapılacak olan peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır. Daha sonra makine çalıştırılarak petek temizlenir. Makine, su ve kimyasal yardımı ile peteklere basınçlı suyu göndererek petek içindeki bütün tortuları temizler. Bu işlem sırayla bütün peteklere uygulanır. 

Petek temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.


Petek Koruyucu Kimyasal Önemlimi

Petek temizliği sonrası ısıtma sistemine petek koruyucu kimyasal gereklimi?

Konya' da petek temizleme uygulaması yaptığımız dairelerde, ısıtma sistemine koruyucu kimyasal konulmasını öneriyoruz. Kombi petek Koruma kimyasalı, radyatör iç kanallarını, kolektör vanalarını, kombi içerisinde bulunan ısıtma eşanjörü ve kombi pompasını korumaktadır. Bu koruyucu kimyasal tesisat sistemini pas, tortu ve kireç oluşumunu engellemektedir. Koruyucu petek sıvısı iç bileşenleri itibari ile bazik özellikte olduğu için, kombi, petek gibi ısınma sisteminde kaldığı süre boyunca sisteme zarar vermemektedir. Koruma kimyasalının ısıtma sistemine konulduğu zaman, Kısa sürede etkisini göstermektedir. Kombiniz çalıştırıldığında suyun döngüsüyle hareket halinde olan petek koruyucu sıvı peteklerinizi ve kombinizi korozyondan koruyacaktır. Sorunsuz kombi petek temizliği yaptıracaksanız ısıtma sistemi içerisine mutlaka kombi petek koruma kimyasalı eklenmelidir. Petek koruma kimyasalı kullanılan sistemlerde kullanılmayanlara göre ısı farkı açıkça görülmektedir. Çınar tesisat Konya petek temizleme servisimizle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.


Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir

Eviniz kirlenmeden ıslanmadan tüm kombi tesisatınızın bakımı tamamlanır. Isınamadığınız halde yüksek doğalgaz faturaları ödemekten kurtulun soğuk günlerde sıcacık evinizin tadını çıkarın Profesyonel ekibimiz ve teknolojik alt yapımızla hizmetinizdeyiz Çınar TESİSAT servisimizi arayarak Makineli kombi petek temizliği yaptıra bilirsiniz. Petek temizleme işlemi sökülmeden makine ve kimyasallar ile temizlenir. %30 doğalgaz tasarrufu %40 ısı artışı sağlanır.


Doğalgaz Petek Temizleme

Evde petek temizliği ne kadar zaman alır. Temizliğin yapılma süresi minimum 1 saat kadar sürede bitmektedir ve bu zamanlama sistem de oluşan kirlilik durumuna göre uzayabilir. Konya Petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır. Kalorifer tesisatının temizliğinde sorunsuz hizmet sağlanarak temizlik sonrası peteklerinizin eşit sıcaklıkta yanması sağlanır. Doğalgaz petek temizliğinin önemi büyüktür tıkalı sistemlerde peteklerde yeterince ısı verimi sağlanamaz buda sizlere ek fatura olarak geri döner Konya petek temizleme firmamızla iletişime geçin doğalgaz peteklerinizi sorunsuz sıkıntısız temizliğini yapalım.


Sigortalı Evlerde Petek Temizliği

Sigortalı evlerde petek temizliği yaptırmak, Evlerimizi yada işyerlerimizi bazı olası durumlara önlem amaçlı sigortalatma gereği hissederiz ve sigorta yaptırırız bir çok sigorta firmalarının anlaşması içerisinde yer alan kombi petek temizliğinin yapılması yer almaktadır. Kombiniz ve peteklerinizde temizlik yapılması gerekirse ısı verimi sağlayamıyorsanız öncelikle sigorta firmanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir sigorta firmalarının anlaşmalı yada kendi ustaları bulunmaktadır ve kombi petek temizlik işlemini uygulamaktadır sigorta firmasına petek temizliği yaptırmak için öncelikle firmanızla görüşmeniz gerekmektedir sigortadan petek temizliği yapılmazsa Konya petek temizleme firmamızla iletişime geçin petek temizleme işlemini uygulayalım.


Peteklerde Isı Artışı Nasıl Sağlanır

Konya petek temizliği, Petek temizliği yapmak tesisat içerisinde bulunan suyun sorunsuz sistem içerisinde dolaşmasını sağlamaktır. Petek temizliği ile peteklerinizin daha iyi ısınmasını sağlamaktadır. Petek tesisatında tıkanıklık olması evinizin ısınmamasına neden olacaktır. Böyle bir durumda kombi ve peteklerin temizlenmesi zorunlu hale gelmektedir temizlik yapılan petekler daha iyi ısınır. Petek vanalarına termostatik vana taktırmaksa hem yakıttan hem peteklerin eşit ısınmasını sağlayarak ısı artışı sağlanmasına neden olacaktır termostatik vanaların %15 ısı artışı ve yakıt tasarrufu sağlandığını söyleyebiliriz.

bizi arayın


Kombi Petekler Ne Kadar Sürede Temizlenmeli?

Kullanmakta olduğunuz peteklerin alt veya üst kısımlarında ısınmayan bölgeler varsa, musluklardan az yada hiç su gelmiyorsa, siyah, koyu kahverengi pis su geliyorsa, kombiniz normale göre sesli çalışıyor veya sıcak suyunuz düzensiz olarak geliyorsa, petekler ısınmıyor veya yerden ısıtma sistemlerinde bölgesel ısınma problemleri yaşanıyorsa petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Petek temizliği ısıtma sistemleri için ihmal edilmemesi gereken uygulamadır sistem içerisinde oluşan kirlilik zamanla boru ve petek kanallarını tıkayıp suyun döngüsünü yavaşlatmaktadır bu durumsa kombinizden çıkan sıcak suyun peteklerinizde yeterince gitmemesine sebep olmaktadır Konya'da kombi petek temizliğinde profesyonel hizmet sağlayan firmamız 7/24 servis imkanıyla garantili işçilik anlayışıyla sizlerin yanındayız bir telefon kadar yakınız.


Konya Yerden Isıtma Tesisat Temizliği ve Bakımı

Konya yerden ısıtma tesisat temizliği, petek temizliğine oranla daha hassas ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Çoğu ısıtma sistemlerinin boruları yüzeyden geçer ya da kılıflı boru olduğu için boru yenisiyle değiştirilebilmektedir. Yerden ısıtma sisteminde zemine döşenen borular üzerine kalıcı şap ve parke yapıldığı için sistem bakımı büyük önem taşır. Yerden Isıtma Tesisat Temizliği, uzman kişilerce yapılması gereken bir uygulamadır. Borular içinde biriken kireç çamurlaşma ve tortu zamanla sistemi verimsiz hale getirmektedir. Tortu oluşumları tesisat borularında ve kombi motorunda çeşitli tıkanmalara sebep olur. Tortuların ve tıkanmaların önüne geçmek için kimyasallı yerden ısıtma temizliği yapılması gereklidir. Yerden Isıtma Tesisat temizliği yapılmayan alanlarda kötü bir koku oluşmaktadır. Bunun sebebi sistemde oluşan bakteri ve mantarlardır. Yerden ısıtma sisteminde kimyasal ve makine ile temizlik yapıldığı için tesisatlar da %100 e varan temizlik sağlanmaktadır. Yerden ısıtma sisteminizde verimli ısı sağlamak için her yıl temizlik yaptırmalısınız. Düzenli bakım yapılan tesisatlar da %20 yakıt tasarrufu %30 ısı artışı sağlanmaktadır. Detaylı bilgi için Konya yerden ısıtma tesisat temizliği servisimizle iletişime geçebilir aklınıza takılan tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.


Neden Kombi Petek Temizliği yaptırmalıyım?

Kalorifer Petek Bakımı ve Kombi Petek Bakımının Avantajları Nedir?

Yakıt tasarrufu sağlar. Peteklerin dengeli ve daha çabuk ısınmasını sağlar. Kombinizin ve peteklerinizin ömrünü uzatır. Kombinin gürültüsüz ve ekonomik çalışmasını sağlar. Yakıt ta ve faturada tasarruf sağlar Petek temizleme yapılan evlerde temizlik yapılmayan sistemlere göre yakıt tasarrufu ve ısı artışı sağlandığını biliyor muydunuz peteklerinizin bakım zamanı gelmişse bizi arayın kombi ve petek bakımını yapalım.

Konya makineli petek temizliği


Kombi Tesisat Peteklerimi Ne Zaman Temizletmeliyim?

Konya Petek Temizleme Servisi olarak iyi ısıtan peteklere sahip olmanız için periyodik olarak en az 2 yılda 1 defa petek temizliği ve kombi bakımı yaptırmanızı öneriyoruz. Aksi durumda peteklerinizde eşit sıcaklık dağılımının gerçekleşmemesi sonucu ısınma problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca kombiniz çalışırken zorluk çekeceğinden ömrü de kısalmış olacaktır. Kullanmakta olduğunuz petekler zamanla kirlenmekte, alt ya da üst kısımlarında ısınmayan bölgeler ortaya çıkmakta, ortama kötü kokular yaymaya başlamakta, kombiniz daha sesli çalışmaya ve düzensiz sıcak su basıncı sorununa neden olmaktadır. Sizlerin' de bu tür problemleriniz varsa peteklerinizin ve kombinizin bakımlarının yapılma süresi gelmiş demektir. Detaylı bilgi için Çınar Tesisat Konya petek temizliği servisimizi arayabilirsiniz.


Neden Peteğin Altı Isınmıyor?

Kalorifer peteklerinden bir tanesinin altı ısınmıyorsa, petekte hava olabilir. Bu durumda, peteğin havası alınmalıdır. Havası alındıktan sonra peteğin yarısı ısınmıyorsa, petek içinde tortulaşma sonucu su döngüsü kısmen gerçekleşmiyordur. Bu durumda petek temizlenmesi gerekir. Kombi filtresinin tıkanması sonucu petekler de su dolaşımı gerçekleşmez. Kombi filtresi temizlenmesi gerekir. Konya petek temizleme servisimiz sizlere bu konuda profesyonel destek sunmaktadır. Hızlı servis garantili işçilik de Çınar Tesisat olarak sizlerleyiz.


Ne Zaman Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

Petekleriniz eski performansını yitirdiğinde aşağıdaki şikayetleri yaşıyorsanız tesisatınızda tıkanıklık var demektir. Peteklerinizin az ısınma sebeplerinin %95`i tesisatınızdaki aşırı kirlenmeden kaynaklandığı için petek temizliği yapılır.

1- Peteklerin alt kısmı ısınmıyor,

2- Petekler az ısınıyor,

3- Son petek ısınmıyor,

4- Kombi devir dayım yapmıyor,

5- Kombi arızaya geçiyor,

6- Kombi filtresi tıkanıyor,

Bu durumları yaşadığınız zamanlarda makineli petek temizliği servisimizi arayarak deneyimli ustalarımızdan yardım alabilirsiniz. Kombi petek temizliği, kalorifer sisteminde %40 ısı artışı %30 fatura tasarrufu sağlamaktadır.

​Petek temizliği zorunlu ve fÇınarlı bir uygulamadır.


Konya Petek Temizleme Fiyatları

Firmamız petek temizliği, kombi bakımı konusunda ücretleri her geçen sene piyasa şartlarına göre ve daire-işyeri büyüklüğüne veya petek sayısına göre belirlemektedir. Petek temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizliği alanında, kaliteli makine, araç-gereç ve ekipmanlarımızla uzun senelerin tecrübesi ile hizmet veriyor, Konya’da petek temizleme ve kombi bakımı alanında önder firmalardan birisi olarak Çınar Tesisat müşteri memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Petek temizliği yaptırmadan önce ustalarımızla görüşebilir, kafanıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz. Petek Temizleme Konya Servisimiz, Konya ve merkez ilçelerinde en kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdedir. 2021 petek temizleme fiyatları ve Petek Temizleme uygulaması hakkında bilgi edinmek için bizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

bizi arayın


Konya Petek Temizleme Firması

Konya radyatör petek temizleme, Konya radyatör temizliği, Konya kombi petek temizleme, Konya tesisat yıkama, Konya kombi petek temizliği, Konya petek temizleme, petek yıkama, evde petek temizleme, Konya kaskat sistemi petek temizleme fiyatları, petek temizleme kimyasalı, petek temizleme ilacı, petek temizleme yorumları, petek temizleme tavsiye, radyatör temizleme, Konya tesisat temizliği, petek temizleme videoları, baymak kombi petek temizleme servisi, demirdöküm petek temizleme servisi, eca kombi petek temizleme servisi, buderus petek temizleme servisi, vailland petek temizleme servisi, alarko petek temizleme servisi, viessman petek temizleme servisi, merkezi sistem kazan, petek, radyatör temizleme, 2021 petek temizleme fiyatı ücreti.


Petek içerisinden çıkan pas nasıl temizlenir

petek temizliği öncesi sonrası


Petek Temizliği Yapan Usta

Konya petek temizleme ustası, Konya ve ilçelerinde 7/24 profesyonel hizmet sağlayan Çınar Tesisat petek temizleme konusunda deneyimli ustalarımız ve gelişmiş cihazlarımız ile sorunsuz hizmet sağlamaktadır. Firmamızla iletişime geçmeniz durumunda petek temizliği yapan ustamız en kısa sürede bulunduğunuz yere gelerek kombi ve tesisat sisteminin durumuna göre ilaçlı yada ilaçsız makineli petek temizliği uygular petek temizliği bittiği zaman yapılan işin garantisi olarak kombi çalıştırılır ve tüm peteklerde ısı kontrolü yapılır müşterinin onayıyla işlem sonlandırılır.