Konya Tıkanıklık Açma


Konya Tıkanıklık Açma

Konya'da Tıkanıklık açma işlemleri, profesyonel bir firma tarafından yapılması elzem bir konudur. Özel  bir çalışma alanıdır. Giderlerin Tıkanıklığın sorunsuz şekilde açılarak giderin açılması ve kullanımına devam edilmesine ihtiyaç  duyulur. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Çınar Su Tesisat, her türlü tıkanıklık sorununda sizlerin yanındadır.

Firma olarak tıkanıklık açma sorunlarınızda 7/24 hizmetinizdeyiz. Sizlere modern teçhizatlar ve uzman bir ekip ile hizmet veriyoruz. Bu sayede yaptığımız faaliyetlerde çözüm odaklı çalışıyor, sorunun tekrarlanmamasına yönelik her türlü tedbiri alıyoruz.

Tıkanıklık sorunları, yaşam alanlarında karşılaşılacak en can sıkısı problem sahalarından biridir. Söz konusu sorunun kısa sürede çözülmemesi durumunda, yaşam alanlarında tıkanıklığın yaşandığı bölümler kullanılamaz. Bunun yanında ev ya da işyerinde pis kokunun görülmesi kaçınılmaz bir durumdur. Yaşanan gider tıkanıklığı sorunları, doğal olarak hayat konforunu doğrudan etkileyen hususlar arasındadır. Sayılan nedenlerden dolayı soruna derhal müdahale edilmesine ihtiyaç vardır.

Çınar Su Tesisat firması olarak müşterilerimizin yaşam alanlarında karşılaştığı tıkanıklık sorunlarını ve firma olarak yapılan işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz.


• Tuvalet bölümlerinde yaşanan tıkanıklıklar

• Lavaboların tıkanması

• Mutfağın gider hattında yaşanan tıkanıklık sorunları

• Tıkanan giderlerin açılması

• Pimaş açma işlemleri

• Kanalizasyonun açılması

• Logar tıkanıklığının giderilmesi


Tıkanıklık açma sorununuz ne kadar büyük bir problem olursa olsun firma olarak kısa sürede sorunu giderme imkânına sahibiz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Yaşam alanlarında karşılaşılan en sorunlu tıkanıklık açma problemi tuvaletlerde yaşanan sorunlardır. Tuvaletin kullanılamaması ya da tuvaletin gider deliğinden dışarıya lağım sızması gibi sorunlar kullanıcıyı doğrudan etkileyen problemlerdir. Soruna kısa sürede çözüm bulunmadığı sürece tuvalet kullanılamayacak, yaşam alanında pis koku meydana gelecektir. Bunun yanında soruna müdahalede geç kalınması durumunda çeşitli salgın hastalıklara da davetiye çıkarılabilir.

• Tuvaletin tıkanması durumunda ilk etapta kendinize soruna müdahale etmeyi de düşünebilirsiniz. Tıkanıklık açma işlemi kapsamında kendiniz aşağıdaki işlemleri yapmayı düşünebilirsiniz.

• Tuvaletin tıkanmasının nedeni, tuvalet giderine yabancı cisim atılması ya da suda erime özelliği olmayan tuvalet kâğıtlarının gidere gönderilmesidir.

• Tıkanıklığa neden olan yabancı cisimler gider hattının belli bir noktasından sonra ilerleyemez.

• Tıkanıklığa sebep olan madde görünür noktada ise giderden çıkarmayı düşünebilirsiniz.

• Gider hattındaki borulara zarar vermeyecek şekilde gider hattını çubuk benzeri bir cisimle açmaya çalışabilirsiniz.

• Pompa ile gider hattından basınç oluşturarak giderin açılmasını sağlayabilirsiniz.

• Tuvalet kapağı kullanarak gidere yabancı cisim kaçmasına engel olabilirsiniz.

Tuvalet Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Tuvaletin gider hattının açılması için yukarıdaki işlemleri yaparak da tıkanıklık açma işleminde başarılı olamayabilirsiniz. Bu durumda profesyonel bir hizmet almanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Firmamız tuvalet tıkanıklığı sorununuza kısa sürede çözüm bulacaktır. Tıkanıklık sorunları ile karşılaştığınızda 7/24 firmamıza ulaşabilirsiniz. Web sitemizde bulunan irtibat numaralarından bize ulaştığınızda kısa süre içinde uzman ekibimiz adresinize gelecektir. Firma olarak tıkanıklık açma kapsamında tuvaletinize yapılan işlemi şu şekilde sıralayabiliriz.

• Öncelikle uzman ekibimiz gerekli keşif faaliyetini yaparak sorunun büyüklüğünü tespit eder.

• Sorunun tuvalet giderinden ya da binanın ana rögarından kaynaklı olması söz konusu olabilir.

• Gider hattına kameralı cihaz ile bakılarak tıkanıklığın hangi noktada olduğu tespit edilir. Modern cihazın görüntü ünitesinden sorunun yaşandığı bölge görülebilir. Bu sayede sorunun büyüklüğü ile ilgili de çözüm için yol haritası belirlenebilir.

• Sorunun tespit edilmesini müteakip robotlu gider açma uygulaması ile sorun kısa sürede ortadan kalkar.

• Tıkanıklık açma işlemlerinde kırma işlemi yapılmaz. Bu da müşterilerimizde ayrıca memnuniyet yaratır.

Yukarıdaki profesyonel uygulamalar sayesinde tıkanıklık açma işlemleri sorunsuz şekilde yapılır. Bunun yanında sorunun tekrarlanmaması için de firmamız tarafından müşterilerimize gerekli tavsiyeler verilir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık açma faaliyetlerinde sıklıkla yaptığımız işlemlerden biri de lavabo tıkanıklığının açılmasıdır. Lavabolar, yaşam alanlarında tıkanıklığın en çok yaşandığı bölümlerden biridir. Lavaboya, suda erime özelliği olmayan madde gönderilmesi, traş olurken gidere gönderilen saç, sakal gibi maddeler, lavabonun kısa sürede tıkanmasına neden olur. Bu tür tıkanıklık sorunları ile karşılaştığınızda da tıkanıklığa kendiniz müdahale etmeyi düşünebilirsiniz. Aşağıdaki lavabo açma işlemleri ile sorunu çözmeniz mümkün olabilir.

• Tıkanan lavaboya pompa ile basınç oluşturarak açılmasını sağlayabilirsiniz.

• Lavabonun üst kısmındaki deliklerden şiş benzeri bir madde ile tıkanan noktayı açmaya çalışabilirsiniz.

• Lavabonun alt kısmında bulunan bağlantı borusunu sökmeyi düşünebilirsiniz. Basit bir tornavida ile sökülen borudaki tıkanıklığa neden olan maddeleri temizleyebilirsiniz.

• Tıkanıklığı gidermek için lavabo açıcı kimyasal kullanımını da düşünebilirsiniz.

Lavabo Açıcı Kimyasal Kullanımı Zararlı Mıdır?

Tıkanıklık açma işlemlerinde insanların aklına ilk önce lavabo açıcı kimyasal kullanımı gelir. Söz konusu kimyasal, içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde lavabonun kısa sürede açılmasını sağlayabilir. Fakat gider hattındaki borulara zarar verdiği için orta ve uzun vadede faydası söz konusu değildir. Bu nedenle firma olarak tıkanıklık açma işlemlerinde kimyasal kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Yukarıda değindiğimiz yöntemlerle lavabonun açılmasını sağlayamazsanız profesyonel destek alarak sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Firma olarak yaptığımız tıkanıklık açma işlemlerini aşağıdaki şekilde gerçekleştiriyoruz.

• Tuvalet tıkanıklığı sorunlarında olduğu gibi keşif yaparak sorunun yaşam alanınızdan mı, binanın ana rögar girişinden mi kaynaklı olduğunu tespit ediyoruz.

• Sorunun lavabodan kaynaklı olduğunu tespit ettiğimizde gider hattına kamera göndererek sorunun hangi noktadan kaynaklandığını ortaya koyuyoruz.

• Problem noktasına robot cihaz göndererek tıkanıklığın açılmasını sağlıyoruz.

• Sorunun tekrar yaşanmaması adına da müşterilerimize destek veriyoruz.

Modern cihazlarla yapılan uygulama sonrasında sorunun kalıcı olarak çözüleceğine emin olabilirsiniz. Tıkanıklık açma işlemlerinde sektörün öncü kuruluşlarından olan firmamızı tercih ederek en doğru seçimi yaptığınızı göreceksiniz.

Mutfak Gider Açma

Yaşam alanlarında tıkanıklık açma işlemlerinin en çok gerçekleştiği bölümlerden biri de mutfaklardır. Mutfaklar, yaşam alanlarında en çok kullanılan ve gider sorunlarının yaşandığı bölümler arasındadır. Gider hattına yağ benzeri maddelerin gönderilmesi durumunda kısa süre sonra lavabo tıkanabilir. Bunun yanında yemek artıkları da gider hattının belli bir noktada tıkanmasına neden olur.

Mutfak lavabosunda sıcak su kullanımı, sorunun yaşanmasını nispeten geciktirir. Mutfak gider açma işlemlerinde de soruna ilk etapta kendiniz müdahale etmeyi düşünebilirsiniz. Bu kapsamda, tıkanıklık açma işlemleri için aşağıdaki faaliyetleri yapmanızı tavsiye ediyoruz.

• Tıkanıklık noktasına basit bir pompa yardımı ile müdahale edebilirsiniz. Pompa, oluşturacağı basınç ile tıkanıklığın giderilmesini sağlayabilir.

• Basit bir şiş yardımıyla tıkanıklık noktasına ulaşarak tıkanıklığa neden olan yabancı maddeleri ortadan kaldırabilirsiniz.

• Her ne kadar tavsiye etmesek bile lavabo açıcı kimyasal kullanımı ile tıkanıklığın ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Firmamızı tercih ederek profesyonel şekilde mutfak lavabosunun açılmasını sağlayabilirsiniz. Tıkanıklık açma işlemi kapsamında mutfak lavabosuna yaptığımız müdahale şu şekildedir.

• Her zaman olduğu gibi öncelikle sorunun kaynağını tespit ediyoruz.

• Uzman ekibimiz ve modern teçhizatımız ile sorunu profesyonel şekilde çözüyoruz.

• Yine tıkanıklığın yaşandığı noktaya kameralı gider açma kapsamında müdahale ediyoruz.

• Kamera ile sorunun nerede yaşandığını tespit ediyoruz.

• Robot cihaz ile kısa sürede sorunu ortadan kaldırıyoruz.

• Konya'da Tıkanıklık sorununun gider binanın ana logar hattından kaynaklı olduğuna kanaat getirilirse bu kapsamda da müşterilerimize profesyonel destek sağlıyoruz.

Tıkalı Gider Açma

Konya'da Tıkanıklık açma işlemlerinde önemli faaliyet alanlarından biri de tıkalı giderin açılmasıdır. Giderin sorunsuz şekilde açılarak müşterilerin sorunlu bölgeyi tekrar kullanmasına imkân tanımak çok önemlidir. Gider açma sorunları ile karşılaşmamak için öncelikle tuvalet ve lavaboların usulüne uygun şekilde kullanılması gerekir. Bu kapsamda alabileceğiniz basit tedbirleri şu şekilde sıralayabiliriz.

• Giderin nereden kaynaklı olarak tıkandığını tespit etmekle işe başlayabilirsiniz.

• Konya Tıkanıklık sorunları zaman zaman basit problemler olabilir.

• Giderin alt kısmında bulunan kısa boruyu sökerek tıkanıklığa neden olan yabancı cisimler ortadan kaldırılabilir.

Tıkanıklık açma işlemi her zaman yukarıda belirtildiği gibi basit şekilde çözülemez. Bunun için profesyonel destek almanız gerekir. Söz konusu ihtiyacınız için vakit kaybetmeden firmamızı arayabilirsiniz. Firma görevlilerimiz kısa sürede adresinize gelerek arıza tespitini yapacaktır. Modern teçhizatlarımız, uzman personelin kullanımı ile sorununuzun kısa sürede çözülmesini sağlayacaktır.

Kırmadan Pimaş Açma

Konya Tıkanıklık açma işlemlerinin kırmadan yapılması esastır. Eski nesil uygulamalarda tesisat firmalarının karşılaştığı sorunlarda direkt olarak kırma işlemi yaptığı görülmektedir. Bu da maddi ve manevi anlamda insanları rahatsız eden hususlardır. Kırma işlemi esnasında etrafın kirlenmesi, yaşam alanındaki estetiğin bozulması söz konusudur. Bunun yanında yapılan işlemin uzun süre devam edeceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Tıkanıklık açma işleminin uzun sürmesi demek, yapılan tamirat süresince tıkanıklık bölgesinin kullanılamaması demektir. Bu da doğal olarak çeşitli mağduriyetler yaşanmasına neden olacaktır.

Tıkanıklığın neden olduğu bölümlerden biri de pimaş borusudur. Gider hattında bulunan sağlam bir boru olan pimaş, yabancı maddelerin bu noktaya takılması ile tıkanabilir. Diğer tıkanıklık sorunlarında olduğu pimaşın tıkanması durumunda da tıkanıklığın yaşandığı bölüm kullanılamaz. Bu da yaşam alanlarında çeşitli mağduriyetlerin yaşanması demektir.

Diğer basit tıkanıklık sorunlarını zaman zaman kendiniz de giderebilirsiniz. Basit tıkanıklık sorunlarına tel ya da pompa ile müdahale ederek sorunun ortadan kalkması sağlanabilir. Fakat pimaşın tıkanması durumunda kendiniz tıkanıklık açma işlemi uygulayamazsınız. Bu kapsamda soruna uzman müdahalesine ihtiyaç vardır.

Pimaş Tıkanıklığına Nasıl Müdahale Edilir?

Pimaş tıkanıklıklarının profesyonel bir müdahale ile açılmasına ihtiyaç vardır. Firmamızdan en iyi hizmeti alacağınıza emin olabilirsiniz. Firma görevlilerimiz arıza sorununun tarafımıza bildirilmesini müteakip kısa sürede soruna müdahale etmek için adresinize gelecektir. Aşağıdaki işlemler yapılarak pimaş açma işlemi gerçekleştirilir.

Pimaşın hangi noktada tıkandığı ile ilgili yine kameralı gider açma cihazından istifade edilir. Monitörden tıkanıklığın hangi noktada olduğu görülür. Buna göre bir yol haritası belirlenerek sorun çözülür.

• Robot cihazla tıkanıklık noktasına müdahale edilir.

• Tıkanıklık kısa sürede açılarak sorunun yaşandığı bölüm kullanılmaya başlanır.

• İhtiyaç duyulması halinde pimaş borusunun değiştirilme işlemi de yapılabilir.

Firmamızı tercih ederek, tıkanıklık açma sorununuz ne kadar büyük olursa olsun gerekli çözüm geliştirilir. Sektörde üstün bir tecrübe ile faaliyetlerini yürüten firmamızdan tüm tıkanıklık sorunlarınıza çözüm bulmak için yararlanabilirsiniz. Firmamız kırma dökme işlemi olmadan tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirecektir.

Tesisat firması seçmek oldukça önemlidir. Piyasadaki bir kısım firmaların tesisat sorununu çözmeye çalışırken çok daha büyük bir soruna sebep oldukları gözlemlenir. Bu tür firmalarla çalışmak, küçük bir sorunu çözmeye çalışırken çok daha büyük sorunlara neden olmak demektir. Çınar Su Tesisat firması olarak sorunlarınızı en kısa yoldan ve ilerleyen zamanda daha büyük sorunlarla karşılaşmayacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Kaliteli hizmeti cazip fiyata alacağınız firmamızdan 7/24 istifade edebilirsiniz.

Kanalizasyon Tıkanıklığı

Firma olarak tıkanıklık açma işlemleri kapsamında yaptığımız faaliyetlerden biri de kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemidir. Uzman ekibimiz, yine modern teçhizatlar kullanarak ve herhangi bir kırma işlemi yapmadan sorunu çözer. Sektörün öncü kuruluşlarından olan firmamızdan istifade ile sorunsuz şekilde işlemin gerçekleştirileceğine emin olabilirsiniz.

Kanalizasyonun tıkanma sebebi olarak birçok neden sayılabilir. Bu kapsamda aşağıdaki sorun sahaları ile karşılaşılması durumunda kanalizasyon tıkanabilir.

• Binanın inşa safhasında yapılan mühendislik ve ustalık hataları,

• Tuvalet ya da gidere atılan yabancı cisimler,

• Suda erime özelliği olmayan maddelerin gider hattına gönderilmesi,

• Gidere atık yağ gibi maddelerin atılması.

Yukarıdaki sorunlarla karşılaşılması durumunda kanalizasyonun tıkanması sorunu ile karşılaşılabilir. Gidere atılan atık yağ gibi maddeler, kanalizasyon girişinde katılaşarak zamanla kanalizasyonun tıkanmasına neden olabilir. Bunun yanında, gider hattına çocuk bezi, oyuncak gibi maddelerin gönderilmesi durumunda da pimaş borusunda tıkanma yaşanabilir. Söz konusu yabancı cisimler pimaş borusundan geçebilirse kanalizasyon girişinde tıkanmaya neden olacaktır.

Tıkanan Kanalizasyon Nasıl Açılır?

Tüm tıkanıklık açma işlemlerinde olduğu gibi kanalizasyon açma işlemlerinde de firmamız, profesyonel nitelikli hizmet vermektedir. Bu kapsamda aşağıdaki işlemler uygulanarak soruna kısa sürede çözüm bulunacaktır.

Binanın kanalizasyon kuyusu, temele nazaran daha aşağı bir kot seviyesinde olmalıdır. Bu ana prensibe uyulmazsa bina gideri, şehir ana kanalizasyon hattına ulaşamaz. Bu da belli bir süre sonra tıkanıklığın yaşanmasına neden olur.

Künk borularının arasında boşluk kalması durumunda tıkanıklık gerçekleşebilir. Bunun yanında döşeme esnasında içe çöken boruların da tıkanmaya neden olduğu bilinmektedir.

Yaşanan sorunun nedeni ne olursa olsun firmamız tarafından en optimum çözüm bulunur. Geliştirilen çözüm neticesinde, kısa süre sonra kanalizasyon açılacak ve binada yaşanan mağduriyet sonlanacaktır.

Bina sakinlerinin birçoğu kanalizasyon borusunun nerede olduğunu dahi bilmez. Ancak tıkanıklık yaşandığı zaman bu kuyunun nerede olduğu araştırılır. Firmamız tarafından verilen yenilikçi hizmet anlayışı sayesinde kanalizasyon kuyusunun nerede olduğu da tespit edilir. Bu da sorunun kısa sürede çözülmesine destek olan önemli bir özelliktir. Tıkanıklık açma sorunlarının çözümünde öncü olan firmamız, kanalizasyon açma işlemlerinde de sektörde söz sahibi bir firmadır. Siz de karşılaştığınız kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarında vakit kaybetmeksizin bize ulaşabilirsiniz.

Logar Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık açma işlemi kapsamında firmamız tarafından yapılan işlemlerden biri de logar tıkanıklığı açma faaliyetidir. Söz konusu faaliyet de tesisat işlemleri içinde profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Bu anlamda siz de firmamızı tercih ederek tıkanan logarın kısa sürede açılmasını sağlayabilirsiniz.

Logarın tıkanmasının iki farklı nedeni olabilir. Bunların ilki inşa safhasında yapılan ustalık ve mühendislik hatasıdır. Diğeri ise binanın altyapı kapasitesine uygun boruların kullanılmamasıdır. Her iki durumda da kısa süre sonra logar tıkanacaktır. Bunun yanında kullanıcı hatasından kaynaklı olarak da logarın tıkanma sorunları ile karşılaşılabilir. Diğer tıkanıklık açma işlemlerinde olduğu gibi logar açma işlemlerinde de teknolojinin nimetlerinden istifade ediyoruz.

• Öncelikle kameralı cihaz ile tıkanıklığın hangi noktada gerçekleştiğini tespit ediyoruz.

• Sonrasında ise robot cihazımız ile tıkanıklık noktasına müdahale ediyoruz. Yapılan işlem sonrasında kısa sürede logar açılır.

• Logar açma işlemi esnasında boruların değişmesine ihtiyaç duyuluyorsa bu anlamda da müşterilerimize gerekli desteği veriyoruz.

Siz de tüm tıkanıklık açma işlemlerinizde firmamızdan destek alarak soruna en etkin çözümleri bulabilirsiniz. 7/24 sizlere hizmet veren ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firma ile çalışmak istiyorsanız, sizlere bir telefon kadar yakınız.